دانستنی های کشاورزی

معرفی ۵ بانک بذر عمومی که بذر قرض می‌ دهند

معرفی 5 بانک بذر عمومی که بذر قرض می‌ دهند

بانک بذر کشاورزی درست مانند کتابخانه‌ها که به اعضای خود کتاب قرض می دهند، بذر قرض می دهد. اعضای این بانک، بذرها را به صورت رایگان قرض می گیرند، می کارند و به محصول تبدیل می کنند.

اما چیزی که اعضا بازمی گردانند یک سبد  گوجه فرنگی نخواهد بود، چیزی که بر می گردانند دانه هایی از زمین شان است.

معرفی ۵ بانک بذر عمومی که بذر قرض می دهند

معرفی 5 بانک بذر عمومی که بذر قرض می‌ دهند

بانک بذر

این بانک ها از مقدار و تعداد کمی شروع به کار می کنند. همان طور که ربکا نیوبرن تخمین زده بود بانک بذر او، ششمین بانک بذر کشور است که در شهر ریچموند کالیفرنیا قرار دارد، رونق فراوانی یافته و یکی از اولین بانک های بذر عمومی است که در سال  ۲۰۱۰ شروع به کار کرده است. سه سال بعد، نیوبرن می گوید: این بانک ها مانند قارچ در حال تکثیر شدن هستند. امروزه بیش از ۹۰ بانک بذر وجود دارد. بانک های بذر به همان شیوه که کتابخانه های عمومی کتاب قرض می دهند، دانه ها را قرض می دهند. اعضای این بانک ها بذرها را به صورت رایگان قرض می گیرند، می کارند و به محصول تبدیل می کنند.

اما چیزی که اعضا بازمی گردانند یک سبد گوجه فرنگی نخواهد بود ( اگرچه قطعا بانکدار بابت آن تشکر خواهد کرد و خوشحال می شود ) اما چیزی که بر می گردانند دانه هایی از زمین شان است. این دانه ها برای اعضا و برای فصل بعد آماده می شوند.

چرا یک بانک بذر در یک کتابخانه عمومی شروع به فعالیت می کند؟

بانک بذر در جهان

کتابخانه عمومی مکانی دوست داشتنی است چون کتابخانه های عمومی دسترسی به مسائل فراوانی را آسان می کنند و آن ها در اجتماع هر کشوری رایج هستند. نیوبرن در این باره نیز گفت: همکاری ما و آن ها در کنار هم زیبا خواهد بود.

کتابخانه ها به عنوان مکانی برای ذخیره سازی اطلاعات و اسناد در نظر گرفته شده اند و شرایط آن ها برای نگهداری بذر بسیار خوب است. او همچنین ادامه داد: کتابخانه ها تاریک هستند و همچنین شرایط دمایی و سایر شرایط آن ها برای نگهداری بذرها عالی است.

وقتی نیوبرن بانک بذر خود را افتتاح کرد، منابع زیادی وجود نداشت اما او می خواست منابعی به وجود آورد. بنابراین با کمک برخی از معلم های ریاضی و علوم مدرسه های راهنمایی و دبیرستان سازمانی برای جمع آوری اطلاعات در مورد این کتابخانه های جدید تشکیل دادند و اطلاعات گسترده ای را در وب سایت کتابخانه در این باره که چگونه بانک بذر راه انداری کنیم، قرار دادند.

همچنین، وی به توسعه تبلیغات در شبکه اجتماعی در جهت راه اندازی بانک بذر نیز اقدام نمود. نیوبرن ممکن است بذرها را کاشته باشد اما دیگر بانک های بذر که در کتابخانه ها مشغول هستند هنوز به این مرحله نرسیده اند.

ما در این بخش قصد داریم ۵ مورد بانک بذر را که هم اکنون در حال فعالیت هستند به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر این موضوع برای شما نیز جذابیت دارد می توانید با ما همراه شوید:

۱. بانک بذر ریچموند که در کتابخانه عمومی ریچموند قرار دارد

در این کتابخانه که انتخاب کتاب به عهده خود شخص است می توانند در سخنرانی های رزی شرکت کرده، بذر دریافت کنند و به کسب اطلاعاتی مربوط به کاشت و کار با گیاهان و رنگ های طبیعی را بپردازند.

۲ . بانک بذر  Fairfield Woods که شعبه ای از کتابخانه Fairfield Woods است

معرفی بانک بذر

حالا که شما محصول خوب و بسیار زیادی دارید، با آن همه تولید چه کار می کنید؟ شاید برای ارائه تخمیر لاکتوز لازم باشد در بانک بذر ثبت نام کنید. اگر در باغ خودتان سبزیجات کافی نداشته باشید، بانک بذر می تواند یک نقطه شروع برای کشاورزانی باشد که قصد فعالیت در این زمینه را دارند.

۳. بانک بذر Westcliffe که در کتابخانه West Custer County قرار دارد

دانه هایی که با آب و هوای کوه راکی سازگار هستند در این بانک متمرکز شده اند. این بانک بذر یک اجتماع خاص را شامل می شود. در این بانک بذر یک مشتری محلی که کارش با چوب بود کمدی برای جای دادن دانه ها ساخت و شرکت های محلی دانه های آغازگر را به وی سپردند.

۴. بانک بذر در کتابخانه عمومی Pima County در آریزونا قرار دارد

درباره بانک بذر

آنچه که به عنوان بانکداری جاستین هرناندز آغاز شد ایده ای برای بانک بذرهای کوچک بود. این ایده ۷ شعبه را در برمی گرفت که شامل کاتالوگ های آنلاین در همه ۲۸ بانک بذر کشور می شد. هرناندز می گوید نسبت به بانک بذر این دید را داشته که راه دیگر استفاده از کتابخانه است و می تواند دسته ای از نیازها و علاقمندی های یک جامعه را تامین کند. همچنین می گوید: “باغ های محلی واقعاً حاصلخیز و بارور بودند و به همین ترتیب بازار کشاورزان رونق داشت. بانک بذر، پیشرفتی طبیعی در کنار این حاصلخیزی و رونق داشته است.

۵. بانک بذر Grimsby Grows در کتابخانه Grimbsy در تورنتو کانادا قرار دارد

این بانک بذر در مفهوم کتابخانه عمومی به Great White North گسترش یافته است. دکه ای که سلف سرویس است و به اعضا اجازه می دهد که بذرها را ببرند و بازگردانند. نکته قابل توجه در این بانک بذر این است که باغبانان جدید باید با گیاهانی مانند لوبیا، نخود فرنگی، اسفناج و کاهو شروع کنند.

اگر به کشت و کار علاقه دارید لازم است بدانید که ایجاد بانک بذر می تواند یک ایده بسیار خوب برای شروع یک کسب و کار فوق العاده باشد، در این کسب و کار علاوه بر درآمد زایی می توانید نقشی بسیار موثر را در صنعت کشاورزی نیز بر عهده داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *